Ürünlerimiz

Poliçelerimiz
hakkında
bilgi
almak
için

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası Nedir?


Yeşil kart sisteme üye ülkelerde geçerli Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta kartıdır. Trafik sigortasının eki niteliğindedir ve geçerli olduğu ülkelerde yapılması zorunlu Motorlu Taşıt Sigortasına eş değer bir belgedir.

Yeşil kartın geçerli olduğu ülkeler nerelerdir?

47 ülkede Yeşil Kart geçerlidir. Bu ülkeler şu şekildedir; Türkiye, Avusturya, Arnavutluk, Andorra, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Finlandiya, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İsrail, İran, İrlanda, İzlanda, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya Cumhuriyeti, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna.

Uluslararası Hasar Temsilciliği nedir?

Uluslararası Hasar Temsilciliği, sigorta şirketlerinin hazırladıkları sigorta belgelerinden dolayı yabancı ülkelerde karşılaşılacak tazminat taleplerinin karşılanması maksadıyla, yeşil kart sigortacısının üyesi olduğu ülke Bürosunun teklifi ve kazanın gerçekleşeceği ülke bürosunun onayı ile hasar temsilcisi olarak tanımlanan sigortacı ya da kişiyi ifade eder.

info@yetkinsigorta.com.tr
+90 232 441 89 38

İletişim

Adres: 1476 Sokak No:2 K:6 D:5 Aksoy Residence Alsancak Konak – İZMİR

Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: 09:00 – 18:00

Sosyal Medya